1 червня — Всесвітній день батьків та День захисту дітей!

Всесвітній день батьків та Міжнародний день дитини

Сьогоднішня стаття від #Якесвято присвячена двом святам – Всесвітній день батьків та День захисту дітей. Ми поговоримо про виникнення та мету даних свят.

Всесвітній день батьків – це чудове сімейне свято. Сім’я і дитина – це основа нашого суспільства. Тому, дуже символічно, що разом із святом батьків, у перший день червня відзначають і День захисту дітей.

Історія та суть Всесвітнього дня батьків

Всесвітній день батьків був проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН в 2012 році. Святкують даний день 1 червня у всіх країнах світу. Основне завдання свята визначається як утвердження цінностей міцної та моральної сім’ї. Метою свята можна виділити нагадування про загальнолюдські цінності. Генеральна Асамблея пропонує задіювати у заходи святкування дітей, молодь та батьків.

Батьки є основою сім’ї, і на них покладена важлива функція — виховання дітей та їх захист. Відповідно, цей день присвячений як чоловікам, так і жінкам — батькам.

Батьки роблять усе, щоб діти жили в радості та гармонії. Вони займають важливе місце у суспільстві незалежно від релігії, раси чи національної приналежності. Бути батьками — це одночасно дуже важка та важлива робота. Усі прагнуть надати своїм дітям усе найкраще та закласти у них усе необхідне для розвитку та світлого майбутнього. Загалом, це додаткова можливість оцінити батьківську діяльність та роль у розвитку сім’ї.

Отож, батьки та загалом сім’я, несуть велику відповідальність за виховання та захист дітей. Для розвитку гармонії та повноцінної особистості дитини, її має оточувати любов та розуміння. Спираючись на це, святкування Всесвітнього дня батьків є важливим та необхідним.

Пов’язано з темою: Привітання із Всесвітнім днем батьків : вірші та картинки.

День захисту дітей: виникнення, символи та святкування

Всесвітній день батьків та Міжнародний день дитини
День захисту дітей

В Україні одночасно святкується Міжнародний день захисту дітей та День захисту дітей в Україні.

Свій початок свято бере ще з 1950 року і покликане воно звернути увагу усіх на соціальні та громадські права дітей у всіх областях. Засноване свято було в Парижі Мжнародною демократичною федерацією жінок, так як після війни залишилось багато дітей сиротами та без даху над головою. Цього ж року його відсвяткувала 51 країна світу, а у 1989 році ООН підтримала ініціативу та представила Конвенцію з прав дитини.

День захисту дітей в Україні було офіційно запроваджене указом президента від 30 травня 1998 року і визначається як загальнонаціональне свято. Спрямоване воно на привернення уваги кожного до проблем дітей.

Символом свята є прапор з зеленем фоном та 5 фігурами людей, розміщених по колу навколо Земної кулі. Зелений колір символізує гармонію, Земля — це наш дім, а кольорові фігури символізують об’єднання усіх народів та рас.

Символ Дня захисту дітей
Символ Дня захисту дітей

В День захисту дітей проводять благодійні акції, відвідують дитячі будинки, влаштовують ярмарки, концерти, виставки та творчі мастер-класи. Ну і звісно проводять ігри, руханки на дитячих майданчиках та конкурси малюнків.

Отож, це день, який нагадує кожному про важливіть прав дитини, про необхідність їх розвитку в суспільстві, про забезпечення дітям щасливого дитинства.

Всесвітній день батьків та День захисту дітей – це свята, яким справді варто приділяти увагу. Рекомендуємо вам в цей день провести час із сім’єю. #Якесвято вітає вас із святами!

1 червня — Всесвітній день батьків та День захисту дітей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори
%d bloggers like this: