День Матері: історія виникнення та традиції святкування

День Матері: історія виникнення та традиції святкування

Сьогодні, стаття від #Якесвято, присвячена історії виникнення та традиціям святкування Дня Матері у нашій та інших країнах.

Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна подорож в літо.
Найперші легенькі сніжинки
І сяюче диво — ялинка.
Від мами — і літери,
Й слово,
І зроблена разом обнова….
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.

– Марія Пономаренко

В Україні День Матері святкують уже традиційно в другу неділю травня. Окрім нашої країни, відзначають дане свято і в Італії, Туреччині, Данії, Бельгії, Естонії, Фінляндії та інших країнах. У 2020 році цей день припадає на 10 травня. А от у Ботсвані святкують — 13 травня, Португалії — 3 травня, у Білорусії — 14 жовтня, Польщі — 26 травня, у Болівії — 27 травня, у Нікарагуа будуть святкувати 30 травня.

Історія виникнення

Вперше про день, який би був присвяченій кожній жінці-матері, заговорили у США наприкінці ХІХ ст. У 1872 році був запропонований проект про створення дня єдності матерів у боротьбі за мир. Дана ідея належала Джулії Ворд Гоув, проте, так і не була реалізована. Натомість, у 1910 році Анна Джарвіс розвинула цю ідею, і цього ж року День Матері було проголошено штатом Вірджинія. Поступово це свято стало з’являтись і в інших штатах, а у 1914 році Вудро Вільсон, президент США, оголосив, що друга неділя травня — День Матері. Далі свято поширилось на європейські країни.

В Україні дане свято прижилось не зразу. У 1930 році його було відмічено у Львові, а у 1940-х роках воно уже не відзначалось. Офіційно День Матері в Україні почали святкувати від 10 травня 1999 р, згідно указу президента.

День Матері. Традиції святкування

Святкування Дня Матері справді важлива подія, так як Мати — найголовніша людина у житті кожного з нас. І саме в цей день усі привітання для мам, найдобріші та найтепліші слова для неї. Варто зазначити, що в нашій країні, мати завжди відігравала важливу роль у кожній сім’ї. Вона вважалась і вважається берегинею сім’ї.

Щодо традицій святкування, то в цей день прийнято навідувати матерів, дарувати їм листівки, солодощі чи квіти, і саме основне — це слова подяки та любові. У школах та садках діти готують концерти, вивчають вірші та присвячують матерям пісні. Також роблять подарунки своїми руками, що, напевно, є найцінніше для мам. Загалом, основне — це приділити увагу, тим більше у час технологій, зробити це особисто дуже цінно.

Пов’язано з темою:Привітання з Днем Матері: красиві вітання у віршах

Традиції святкування в різних країнах

  • У Австралії та США, у деяких штатах, існує традиція причіпати до одягу квітку гвоздики. Якщо квітка кольорова — це означає, що мати жива, а от якщо біла — це нагадування про втрату.
  • В таких країнах як Бразилія, Канада та Китай, діти з батькам збираються в родинному колі за святковою вечерею, а також в цей день магазини пропонують хороші знижки.
  • У Японії досить довго не надавали значення матерям в суспільстві, проте сьогодні вони також вітають мам і обов’язково до подарунків додають червону гвоздику. Ця квітка, як знак подяки за турботу та виховання.
  • У Британії прийнято дарувати святковий шоколад, також там вітають і вагітних жінок.
  • У Австрії в цей день ви зможете знайти особливе меню для мам в ресторанах.

Отож, не забувайте про цінність мами в нашому житті, вітайте їх та приділяйте максимум уваги у День Матері. Зі святом!

День Матері: історія виникнення та традиції святкування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори
%d bloggers like this: