Світлий понеділок — це другий день Великодніх свят. Сьогодні продовжують звеличувати подвиг Ісуса Христа, що поборов смерть. У церквах проводять Божественні Літургії, лунають святкові дзвони. Продовжується вітання один одного “Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!”.
В цей день християнські обряди та народні звичаї тісно переплітаються. В народі даний день називають Обливаний (Поливаний, Волочильний) понеділок. Ця назва походить від стародавніх ритуалів пробудження природи та початку весни, її зустрічі. Символіз цього свята полягає в очищенні. Наші предки вірили, що саме через воду людина очищується зовнішньо та внутрішньо. Також вважали, що вода у світлий понеділок є не лише цілющою, а й приносить щастя.
Пов’язано з темою: Великдень: звичаї, символи та прикмети
В Західних регіонах України найпоширенішою традицією у цей день є обливання один одного водою. Зазвичай, хлопці обливають дівчат. Наші предки вважали, що таким чином хлопці проявляють симпатію, а якщо дівчина справді симпатизувала певному парубку, то у відповідь дарувала йому писанку. Сьогодні ж, це просто розвага, участь у якій приймають усі охочі.
На Закарпатті в цей день дівчат штовхали у річку. Вважалось, що якщо окунути незаміжню дічнину у воду, то це принесе їй здоров’я та наділить ще більшою красою. Також обливали цінні речі та домашніх тварин.
На Поліссі обливали господинь, які мали велике хазяйство. Вважали, що таким чином свійські тварини будуть приносити більше молока, яєць. А також в цей день хрещені батьки провідують своїх похресників, пригощають їх великодніми гостинцями.
На Прикарпатті назва цього дня – Воличильний понеділок. Вона пішла від того, що в цей день, згідно традицій, люди ходили в гості до родичів та близьких, приносили їм свої великодні страви та пригощали їх.
Пов’язано з темою: Писанки. Традиції розпису.
Прикмети
- Якщо у Поливаний понеділок чисте небо та немає вітру — до дощу;
- Якщо ллє дощ з самого ранку — літо також буде дощовим;
- Якщо сонячно — літо теж буде сонячним.

Отож, сьогодні Поливаний понеділок — це день для розваг. Але якби там не було, яких змін він би не зазнав, традиції цього дня дійшли до нас, і люди з радістю святкують його.